274 Adet Ürün Listeleniyor.

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir?
Çiçekler, kelimelerin ifade edebildiklerinden fazlasıdır demiştik, peki çiçeklerin dilini biliyor musunuz? İşte sevgilime ne çiçek göndersem kararsızlığını bitirecek çiçeklerin anlamları.

Orkide
Orkideler zarif ve gösterişli çiçeklerdir. Uzun ömürlü oluşları sebebi ile sıklıkla tercih edilirler. Orkide zarafet ve ihtişamdır. En asil çiçeklerdendir. Tutkulu ve hırslıdır. Mor renk lüks ve ihtişamı çağrıştırır. Bu sebeple mor renkli orkideler asaletini bu anlamdan alır.

Güller
Güller aşıkların en sevdiği çiçeklerden biridir. Güzel kokuları ve zarif görünümleri ile mest ederler. Her rengi sevdadır gülün. Ama daha özele inmek gerekirse beyaz gül masumiyeti ifade eder, temiz aşkların en güzel hislerin ifade ediliş şeklidir. Kırmızı gül herkesin bildiği gibi aşkın çiçeğidir. Tutkusunu kırmızısından alır, kalp kırmızısı, kan kırmızısı? Pembe gülün anlamı aynı tekerlemedeki gibidir. ?Pembe gönlüm sende!? Özellikle sevginizi dile getirmekten utanıyorsanız pembe güller sizin için ideal bir seçim olabilir. Sarı gül ise sıcak sevgiyi ifade eder. Bunun anlamı kalbinizin aynı güneş gibi, sevdiğinizle aydınlandığı ve ısındığıdır.

Papatya
Papatya sade güzellerin çiçeğidir. Gösterişten uzak ve sevgi dolu. Doğallığın, doğanın çiçeğidir. Tabiatın en saf renklerini bünyesinde toplar. Huzurdur papatyanın anlamı. Senin yanında huzurluyum demek istedikleriniz için çok anlamlıdır.

Papatya
Lilyumlar mis gibi kokarlar. Fazlaca zarif, kendini belli eden çiçeklerdir. Anlamı ise güvendir. Güveninizi hissettirmek istediğiniz anlarda seçebileceğiniz çiçeklerdendir.

Gerbera
Gerberalar papatyalar gibidir. Zaten aynı aileden gelirler. İyimserliği ifade ederler. Papatyalar gibi doğallığı seven ancak biraz daha gösteriş isteyenlerin çiçeğidir.

Karanfil
Karanfiller bize hayranlığı, aşkı, gururu, güzelliği, farklılığı ve cazibeyi temsil ederler. Beyaz karanfilin anlamı temizlik ve saflıktır, kırmızı karanfil ise sevgiyi dile getirir. Pembe karanfil içtenliği simgelerken sarı karanfil biraz daha hüzünlüdür. Özür dilemek istediğinizde sarı karanfilleri tercih ederek sevdiğinize hisleriniz daha iyi ifade edebilirsiniz.